11 Haziran 2010 Cuma

Rimeller

Doğru maskara ile görünüşünüzü bakışlarınızı tamamen değiştirmeniz mümkün..

Givency-Phenomen Eyes
Sıvı ince ve yumuşak dokulu maskara ile kirpiklerinize kolayca uygulayabilirsiniz. Yuvarlak formatta fırçası ile çok yönlü ve kolay uygulama imkanınız var. Yeni kuşak yoğun pigmentler sayesine kirpiklere daha önce görülmemiş bir dolgunluk ve uzunluk sağlıyor.


Guerlain - Le 2 de Guerlainİki yönlü maskara en küçük kirpiklere bile çift yönlü uygulama sağlıyor. Bir tüpte iki fırçası olan maskara her kirpiği tek tek şekillendiriyor. İlk fırça ile kirpikleriniz uzun ipeksi ve ayrılmış görünüyor. İkekşi fırça ile küçük ara kirpiklere göz pınarlarına yakın köşelere rahatça uygulama sağlıyor.

Christian Dior - Diorshow Waterproof
Koyu siyah kadife görünümlü olağanüstü hacimli kirpiklere sahip gözlere uygun ürün suya dayanıklı olduğu için günün her saati kullanılabiliyor. Gelin makyajında havuz ve deniz keyfi sırasında tercih edilebilecek ürün uzun süreli zerafet sağlıyor.
Estee Lauder - Double Wear Zero Smudge Lengthening Mascara
Tek bir kat sürüşlü uzun vee dolgun kirpiklere sahip olmak isteyenler için ideal ürün dağılmayan bulaşmayan 15 saate kadar kalıcı bir maskara.

Lancome Oscillation
Makyajda ilk mikro titreşimli maskara dakikada 7 bin mikro titreşim gerçekleştiriyor ve her kirpişi 360 derece homojen şekilde kavrayıp sarıyor. Kirpikler daha dolgun ve uzun görünüyor.

MAC - Zoom Lash
Zoom Lash kirpiklere hacim ve uzunluk kazandırırken aynı zamanda kıvırıyor. Özel fırçası ile kirpikleri hemen kaldırarak kıvrımları sabirliyor. Kalıcı ve mükemmel bir maskara.Fırçasında bulunan mikro-titreşim sistemi sayesinde dakikada 7000 mikro titreşim gerçekleştirir ve herbir kirpiği 360° homojen şekilde kavrar ve sarar.
Aplikatörün üzerindeki tuşa basarak mikro-titreşim sistemi başlatılır. Fırçayı kirpik köklerinin hizasına yerleştirip yukarıya doğru hareket ettirmek yeterlidir. Bu kullanım kolaylığı kirpiklerde katman yapmadan derin siyah göz makyajını elde etmenizi sağlar. Polimerlerden oluşan özel fırça yapısı powermaskaranın dokusunu ve tireşimini en uygun şekilde dengeler. Geri dönüşümlü pil ile çalışır.
Formülü akışkan ve esnek özelliklere sahip olup kirpiklerin üzerinde kolayca kayar. Kirpikler daha uzun yeniden şekillenmiş ve yoğun görünümüne kavuşur.

Fiyatı: 94 YTL

Rimel kullanmak makyajın son ve en etkili noktasıdır. Yani makyajı makyaj yapan tek şey rimeldir. Belki mantığınıza yatmayabilir ama gerçek bu! Başka bir tabirle; rimel sürmediğiniz zamanlarda kendinizi makyaj yapmış saymayın!
Peki rimel neden bu kadar etkili? Çok çeşitli çok yönlü ve her kirpik tipine hitap etmesinin yanı sıra tek başına kullanılsa dahi insanın komple makyaj yapmış gibi görünmesini sağlıyor. Yani rimellerin tek başına da diğer makyaj ürünleriyle birlikte kullanılsa da etkisi ve önemi çok büyük!
Evet rimeller makyajın olmazsa olmazı… Ama hangisini seçmek gerekiyor? Özellikle yeni sezonda sıkça kullanmamız gereken rimellerden hangisi size göre? Kirpikleri uzatanından hacim verene su geçirmezinden kirpik kıvıranına kadar uzunlu kısalı kalınlı inceli yüzlerce çeşidi mevcut!
Kirpiklerinizi istediğiniz şekle sokacak rimeli ararken farklı özellikleri bir arada sunan modellere yönelebilirsiniz. Doğru olan size uygun ürünü bulabilmek:

Çift etkili rimellerÇift yönlü kullanıma müsait olan rimeller kirpikleri daha uzun gösterir. Önden sürülen beyaz renkteki güçlendirici kirpikleri beslerken kalınlaştırır ve kirpikleri esas boyalı rimelin sürülmesine hazırlar.
Hacim veren rimeller
Hacim verme özellikli rimeller; kirpiklerin olduğundan iki kat daha hacimli görünmelerini sağlar. Özel formülleri ve tasarım harikası fırçaları sayesinde kirpikler dolgunlaştırır.

Su geçirmez rimellerSu geçirmez rimeller sayesinde denize girebilir yağmur altında yürüyebilir ya da yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Tabii sadece su değil ısı ve tere karşı da oldukça dirençli.

Kirpik kıvıran rimeller
Kirpikleri yukarıya doğru ok ok kıvıran ve çekik görünmesini sağlar. Hatta orijinalde uzun kirpikleri olanlar daha şanslı! Bu arada bu tip rimelleri kirpiklerin dibinden ucuna doğru sürmeniz gerektiğini unutmayın.RİMEL NASIL UYGULANIR?
• Rimelin daha iyi görünmesi için kirpiklerinizin temiz ve kuru olmasına dikkat edin. Lens kullananlar rimel sürmeden önce lenslerini takmalı.
• Uygulamaya üst kirpiklerden başlayın. Aşağıdan yukarı yani köklerden uçlara doğru fırçayı sürekli döndürerek ilk katı sürün.
• İlk katı uyguladıktan sonra bir müddet bekleyip kirpiklerin kurumasını sağlayın. Daha sonra ikekşi kata geçebilirsiniz.
• Alt kirpiklerinize hacim kazandırmak istiyorsanız; fırçayı kirpik diplerinde yatay olarak gezdirin. Kirpiklerin uzun görünmesini isteyenler; fırçayı dik tutup kirpikleri tek tek boyayabilir.
• Kirpik fırçası ile fazlalıkları alın ve kirpikleri birbirlerinden ayırın.
• Uygulama sırasında göz çevrenize rimel bulaştırdıysanız birkaç saniye bekleyin ve bir pamuklu çubuk yardımıyla temizleyin.

RİMEL NASIL SEÇİLİR VE KULLANILIR?
Makyajı bütünleyen rimellerinizi seçerken bazı noktalara dikkat etmelisiniz…
• Maskara alırken ürünün fırçasına dikkat etmek gerekir. Çok sık ya da çok ayrık fırçalar değil orta mesafeli olanlar tercih edilmeli.
• Nem oranının çok yüksek olduğu günlerde (özellikle yaz aylarında) waterproof yani suya dayanıklı maskara tercih edin.
• Maskaralar çabuk kurur. Dolayısıyla rimellerin en fazla üç aylık ömrü olduğunu unutmayın.
• Kuruyan maskarayı yumuşatacağım diye içine su aseton ya da badem yağı katmaya kalkmayın. Rimeli düzelteceğim diye daha da bozabilirsiniz. Hatta gözünüzün tahriş olmasına da neden olursunuz.
• Doğal görünmek istiyorsanız sadece üst kirpiklere rimel sürün. Alt kirpiklere sürülen rimel daha iddialı bir görüntü yaratır.
• Değişikliğe gitmekten korkmayın! Artık piyasada sadece siyah ve kahverengi rimeller satılmıyor. Göz ve ten renginize uygun olarak mürdüm lacivert mavi yeşil mor ya da pembe rimel bile kullanabilirsiniz.
• Rimelin fırçasını düzenli olarak temizleyin. Böylece daha önceki kullanımlardan kalan artıklar kirpiklerinizin üzerinde topaklaşmayacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder