11 Haziran 2010 Cuma

çakma ürün nasıl anlaşılır?

Çakma ürün nasıl anlaşılır?

Ülkemiz artık marka cennetine döndüğü için, sahteyle gerçeği 'kazara karıştırmak' da pek mümkün değil..

Taklit sektörü sadece Rolex saatler, Prada jean'ler ve Ray-Ban gözlüklerden oluşmuyor. Çantalar, parfümler ve tekstil ürünlerinin yanı sıra elektronik cihazların da sahteleri kolaylıkla üretiliyor artık. Tayland'da yapılan sahte Ferrari, taklit sektörünün geldiği noktayı çok iyi özetliyordu. Dijital teknoloji ve elektronikteki gelişmeler sonucunda, birebir taklidi yapılamayan çok az ürün kaldı. Bunların arasında 40 milyar dolar büyüklüğündeki sahte ilaç pazarı da var. Rusya'da satılan içkilerin neredeyse yarısı sahte; yılda 43 bin Rus, sahte içkiden hayatını kaybediyor. En çok taklidi yapılan markalar Microsoft, Nike, Adidas, Burberry, Louis Vuitton, Sony, Lacoste, Reebok ve Viagra.

'Sahte' nasıl anlaşılır?

Ülkemiz artık marka cennetine döndüğü için, sahteyle gerçeği 'kazara karıştırmak' da pek mümkün değil.

* Orijinal çantalar Kapalıçarşı'da, Nişantaşı'ndaki alakasız mağazalarda, Osmanbey'de, semt pazarlarında asla ve asla satılmaz, unutmayın!

* 100-200 milyonluk 'lüks çantalar' kesinlikle sahtedir.

* Sex and the City'deki Samantha'nın da gayet iyi tecrübe ettiği gibi, gerçek çantaların etiketlerinde 'Made in China, Taiwan' yazmaz (kimi gerçekten orada üretilse bile etiketini yapıştırmaz).

* Dikişlerin aynı ve birbirine eşit olması gerekir.

* Son olarak, paranız yetmese de illa lüks bir markanın çantasını kolunuzda taşı***** statü sahibi olacağınız yanılgısındaysanız, en azından vintage mağazalarından almaya çalışın. Ya da çanta kiralama adreslerini deneyin.

KAYNAK
http://http//www.haber3.com/haber.php?haber_id=377849

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder