14 Haziran 2010 Pazartesi

Çizgi Oluşumunu Önleyici Yüz Egzersizleri

Çizgi Oluşumunu Önleyici Yüz Egzersizleri
Resimleri için TIKLAYINIZ
Başınızı düz tutun. Kollarınızı açın. Ellerinizi bir boneymiş gibi başınıza yerleştirin. Başparmaklarınız kafanızın arkasında birbirine değsin. Diğer parmaklarınız ise başın tepesinde olmalı. Saçınızı arkaya doğru tarıyormuş gibi tüm parmaklarınızın ucunu kıvırarak başınıza kuvvetlice bastırın. Parmaklarınızı geriye doğru atarak bırakın. Bu hareketi 3 kez tekrarlayın.


Sarkmalara karşı:
Başparmaklarınızı ensenize yerleştirin. Diğer parmaklarınızı göz hizasında şakağınıza dayayın. Parmaklarınızın ucunu kıvırarak, yavaşça başınıza doğru çekin. Parmaklarınız kulağınızın arkasına kadar geldiğinde, başparmaklarınız sıkıca dayalı şekilde beş saniye bekleyin. Parmaklarınızı geriye doğru atarak bırakın. Bu egzersizi üç kez üst üste tekrar edin.GÖZLER:Göz kenarlarındaki ince çizgiler ve kaz ayaklarına karşı: Yüzünüz serbest durumdayken parmaklarınızı bitiştirerek ellerinizi her iki şakağınıza yerleştirin. Dışa doğru yavaşça çekerken göz kapaklarınızın titreştiğini hissedin ve tekrar serbest bırakın.

Göz kapağı sarkmalarına karşı:Gözlerinizi kapatın. İşaret parmağınızı göz kapağınızın içinden dışına doğru kaydırın. Parmaklarınız karşı çıkarken gözlerinizi açmaya çalışın.

AĞIZ:Dudak çevresindeki çizgilere karşı: Bu bölgede cildin gevşemesini önlemek için, ellerinizi ağzınızın her iki tarafına yerleştirerek çok hafifçe dışa doğru çekin. Dikkat edilecek nokta, hareketleri yaparken yüzün hiç bir bölgesinde yeni bir kırışık oluşturmamaya çalışmaktır. Ağzınızla “o” yapın. Parmaklarınız direnirken ağzınızı kapatmaya çalışın.
Küçük bir ipucu: mümkün olduğu kadar sık “polis, portakal, porsuk, pürüz” kelimelerini telaffuz edin.


YÜZ:
Gergin bir görünüm için: Dilinizi damağınıza yapıştırın ve ensenizi arkada bırakmaya çalışırmış gibi yüzünüzü öne doğru uzamaya zorlayın. Aynı şekilde, bir elinizin avucunu çenenize dayayarak, ağzınızı açmaya çalışırken sıkıca bastırabilirsiniz. Basıncı beş saniye uyguladıktan sonra bırakın.
Güzellik noktaları:

Kas gevşemelerine mani olmak için Çinliler yüzde “güzellik noktaları” belirlediler. Kırışıkları veya görünürlülüklerini azaltmak için her gün bu noktalara hafif bir basınçla egzersiz uygulayın.

BOYUN:
Sağlıklı bir boyun ve baş duruşu elde etmek için: Sağ elinizi başınızın sol üst bölümüne yerleştirin. Başınız direnirken elinizle onu sağa doğru çekmeye çalışın. Aynı egzersizi sol elinizle de tekrarlayın.

Faydalı Hatırlatma ve Öneriler

Yüz egzersizlerini her sabah, makyaj ınızdan önce yapın: bu sizi uyandıracak ve iyi bir gün geçirmenizi sağlayacaktır. Kaşlara ve boyun kısmına dikkat: yaşlılığın ilk belirtileri bu bölgelerde başlar.

Her gece makyaj ınızı temizleyin, yüz ve boynunuzu nemlendirin.

Sabun ve fazla kireçli suyla makyaj temizliğinden kaçının. Bir makyaj temizleyici tercih edin.

Nemlendirici ve besleyici bakımlar uygulayın.

Güneşe çıkarken mutlaka koruyucu bir krem kullanın.

Ağız çevresi çizgilerine karşı, gün içinde 10 kez üst üste “a, o, x” harflerini abartılı olarak telaffuz edin.

Cildinizin okside olmaması için E vitamini ve beta karoten alın. Bunları nebati yağ, fındık, badem, tahıllar, süt, tereyağı, yumurta, siyah çikolata ve ekmek gibi gıdalardan da rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

Rahatlayın ve içinizdeki huzuru tekrar keşfederek hayatın zorlukları ve strese karşı koyun.

Yeterince uyuyun ve düz uyuyun. Böylece boyun kırışıklarına mani olabilirsiniz.

Kafanız eğik olarak yürümekten kaçının.

Sabah-akşam, başınızı saat yönünde çevirerek egzersiz yapın.

Çıkın, hava alın, gülün, seyahat edin ve mutlu olun.Alıntı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder