11 Haziran 2010 Cuma

Profesyonellerin Makyaj Hileleri

Hangi fondöteni seçmelisiniz?

Cilt tipiniz, arzu ettiğiniz kapatıcılığı göz önünde bulundurarak uygun yoğunlukta bir fondöten alın. Ten renginize uygun fondöten kullanın. Denemek için boyun bölgenize uygulayın.

Pürüzsüz cilt için ne yapmalısınız?

Cildiniz normal ve kuruysa cilde nem katarak dolgun bir görünüm veren, böylelikle kuruluk çizgilerini hafifleten sıvı ve nemlendirici ürün tercih edebilirsiniz.

Fırçalar nasıl olmalı?

Fondeten fırçası, kapatıcı fırçası ve allık fırçanız mutlaka olmalı.

Işıltılı cilt istiyorsanız ne yapmalısınız?

Yorgunbluğunuzu gizlemek ve daha canlı görünmek için içeriğinde ışıltılı maddeler bulunan ürünleri tercih edebilirsiniz.

Cildinizin bakımlı görünmesini mi istiyorsunuz?

Lifting yapan, besleyici ve uzun süre dayanıklı pigmentler içeren zengin formüller ile kusurlar gizlenirken cilt pürüzsüzleşiyor.

Cildiniz parlasın istemiyor musunuz?

Cildinizi hafifçe matlaştırmak ve sebum fazlasını emmek için: T bölgesini dengeleyen ve hafif bir renk kazandıran yağsız bir losyon veya kusurları gizleyen nemlendirici bir kompakt.

Profesyonellerin makyaj hileleri neler?

- Couture bir ten için bir miktar 'cold cream'i likit fondöteninizle karıştırın. Eğer cildiniz kuruysa veya çok kolay tahriş oluyorsa bu karışım cildinize parlak ve seksi bir görünüm sağlayacak.

- Kompakt fondöteninizi büyük bir fırça ile uygulayın. Daha hafif bir uygulama sağlayan bu yöntemde süngere kıyasla daha şeffaf bir görüntü yaratacak, cildiniz pudaraya göre daha nemli kalacak.

- Günün ilerleyen saatlerinde küçük bir damla nemlendirici serumu cildinize sürün.

- Kompakt fondötenlerin en iyi uygulayıcısı makyaj süngerlerini köpük ve krem fondötenleri uygularken de kullanabilirsiniz.

alıntı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder